Dziś sprawdzamy, jak na rynku przelewów międzynarodowych wypada internetowy kantor wymiany walut Klik-24. Zachęceni ponad 200 pozytywnymi opiniami na trustpilot.pl postanowiliśmy założyć tam testowy rachunek. Jak szybko udało nam się zrealizować przelew? Ile za to zapłaciliśmy? Zapraszamy do lektury, abyś mógł poznać efekty naszego testu.

Jak zaufać i sprawdzić internetowy kantor wymiany walut?

Wypadałoby zacząć od tego, że na pewno wielu z Was dość sceptycznie podchodzi do tematu zewnętrznych firm zajmujących się realizacją przelewów walutowych. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Na rynku towarów i usług oszustów niestety nie brakuje. Wizja tego, że nasze dane mogłyby wpaść w niepowołane ręce przyprawia o zawrót głowy. Nasze wątpliwości rozwiał jednak aktywny wpis platformy Klik-24 na liście Financial Conduct Authority, która jest brytyjskim odpowiednikiem naszej krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). FCA zajmuje się kontrolą i nadzorem dostawców usług finansowych w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu poczuliśmy się w pełni bezpiecznie. Następnym krokiem było zarejestrowanie konta na platformie i wykonanie pierwszej operacji.

Rejestracja i potwierdzenie profilu w serwisie Klik-24

Jeżeli często robisz zakupy w sklepach internetowych, to mogę założyć się, że jesteś także szczęśliwym posiadaczem konta Paypal. Do założenia konta nie potrzebowałeś żadnych specjalnych dokumentów, a potwierdzenie tożsamości nastąpiło poprzez weryfikację Twojego podstawowego rachunku w banku. Tak samo wygląda sytuacja z internetowym kontem exchange. Wszystkie formalności załatwisz z poziomu telefonu komórkowego. Jeżeli planujesz realizować za pośrednictwem swojego konta transakcje o niewielkich wolumenach (do około 800 GBP miesięcznie). W takim przypadku nie będziesz musiał załączać żadnych dodatkowych dokumentów. Jeśli jednak zamierzasz korzystać z serwisu także do większych operacji właściciel serwisu może poprosić Cię o weryfikacje konta. Możesz to zrobić przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Pewnie teraz z tyłu głowy zapala Ci się czerwona lampka, ale już teraz możesz odłożyć swoje obawy na bok. Instytucje finansowe są jedynym sektorem gospodarki, który ma prawny obowiązek poprosić klienta o potwierdzenie swojej tożsamości. Pozostałe podmioty gospodarcze są z tego prawa wyłączone.

Klik-24 wiodącym liderem na rynku usług fintech

Po dokonaniu rejestracji w serwisie, nadszedł czas na wykonanie pierwszego przelewu. Już w tym momencie wiedzieliśmy, że to właśnie ten kantor będzie naszym numerem jeden. Przy średnim kursie 5,35 zł (kurs na dzień 12.03.2021r.), cena kupna-sprzedaży funta brytyjskiego na platformie Klik-24 oscylowała na poziomie 5.32 zł. Jest to cena, jakiej nie udało nam się znaleźć w żadnym innym wiodącym kantorze wymiany walut online. Po drugie, czas realizacji przelewu. Mimo, że strona nie ma w swojej ofercie przelewów natychmiastowych, które moglibyśmy zlecić do realizacji w czasie rzeczywistym. To czas za dostarczenie dowolnego transferu wyniósł jeden dzień roboczy. Żeby sprawdzić, jak szybko faktycznie przelew dotrze na konto odbiorcy wysłaliśmy do naszego kolegi z biura 50 zł. Przekaz nadaliśmy o godzinie 16: 30, a na wskazany przez nas rachunek bankowy trafił już o 10: 35 następnego dnia rano! A teraz uwaga, kosztowało nas to całe 0 zł.

Platforma Klik-24 to niekwestionowany lider na rynku przelewów z pomiędzy rachunkami w Polsce i Anglii przez Internet. Za jej pośrednictwem szybko wymienisz funty na złotówki i odwrotnie. A przelew dotrze na konto odbiorcy tak szybko, jakbyś wysyłał przelew krajowy z rachunku w Millenium na konto w banku PKO. My dajemy Klik-24 całe 10/10 punktów. Zachęcamy również Ciebie do tego, abyś samodzielnie sprawdził jak szybko możesz przelewać pieniądze online za pomocą kilku kliknięć w telefonie!

Darmowe transfery walutowe pomiędzy dowolnymi rachunkami w Polsce i Angliii to z pewnością marzenie każdego, kto pracuje lub często wyjeżdża za granicę. Na naszej stronie stworzyliśmy praktyczny ranking przelewów z Polski do Anglii. Witryny porównawcze takie jak nasza przedstawiają w prosty sposób zestawienie opłat między różnymi dostawcami.