W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Branża międzynarodowych przekazów pieniężnych zmieniła się w ciągu ostatniej dekady bardziej niż kiedykolwiek w jej całej historii. Wysyłanie środków z polskiego na angielski rachunek bankowy jest kosztownym procesem, gdy korzystamy z oferty banku. Dlatego lepiej powierzyć to zadnie firmie specjalizującej się w przelewach zagranicznych.

Opłaty i marże bankowe za przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii

Dzisiaj ci z nas, którzy korzystają z banków i głównych operatorów w branży przekazów pieniężnych, tracą znaczną część swoich oszczędności. Przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii przez bank jest dość kosztowne. Wysokie opłaty za przelew oraz niekorzystny kurs walutowy mają szczególny znaczenie. Te dodatkowe koszty często stanowią ponad 10% całej transakcji. Banki stosują niekonkurencyjne kursy wymiany walut, podczas gdy same korzystają z międzybankowych stawek. Finansowi giganci nakładają opłaty administracyjne z góry, w celu pokrycia nieefektywnych, pracochłonnych i przestarzałych systemów płatności SWIFT. Co sprawia, że klient na końcu ponosi wysokie koszty za transakcje zagraniczne.

Zatrzymajmy się i pomyślmy o tym – 10% całej zrealizowanej transakcji! W minionych dekadach opłata była uzasadniona ze względu na nakład pracy. W zasadzie ograniczała się do manualnego przetwarzania danych przy obsłudze transakcji. Dziś jednak, banki i agencje przekazów pieniężnych działają w nowym zmienionym świecie, który przeszedł rewolucję technologiczną. Obecnie pieniądze można przesyłać cyfrowo w ciągu kilku sekund, za pomocą kilku kliknięć na klawiaturze.

Szybsze, tańsze i lepsze usługi z firmami w branży FinTech

W przypadku banków i usług stacjonarnych przekazów bankowych, które mają starsze systemy, przesłanie pieniędzy wymaga czasu. Przekaz jest złożonym procesem, który wymaga nakładu pracy oraz pieniędzy na pokrycie kosztów z tym związanych. Chociażby do obsługi klientów w oddziale banku czy manualne wprowadzanie danych przelewu.

W przypadku nowoczesnych platform płatniczych wygląda to nieco inaczej. Firmy w branży FinTech (z ang. financial technology) to połączenie finansów z technologią. Wykorzystują one najnowsze technologie cyfrowe; takie jak blockchain lub sieć peer-to-peer. Dlatego usługi przekazów pieniężnych z Polski do Anglii są mniej pracochłonne, w rezultacie mniej kosztowne.

Mając to na uwadze, przedstawiamy listę 3 najlepszych obecnie firm. To właśnie te platformy są odpowiedzią na postawione pytanie: jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii. Początkowo traktowane były ze sporym dystansem, obecnie przodują pod względem nowości technicznych. Przede wszystkim ze względu na szybkość transakcji oraz tanie przelewy. W dalszej części artykułu wyjaśniamy w jasny i prosty sposób dlaczego zasługują na miano najlepszych na rynku.  

1. Miejsce #1: Klik-24 – Najtańszy sposób na przesłanie pieniędzy z Polski do Anglii!

Klik-24: Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Klik-24 to platforma do przesyłania pieniędzy z Polski do Anglii oraz w drugą stronę. Firma działa na rynku od 2013 roku i od tego czasu zdążyła zdobyć zaufanie tysięcy klientów. Użytkownicy serwisu chwalą usługę przede wszystkim ze względu na darmowe przelewy z Polski do Anglii. Cały koszt transakcji jest wkalkulowany w kurs wymiany walut, który jest zbliżony do rynkowego. Co czyni tę ofertę najtańszą na rynku. Na uwagę zasługuje również szybkość realizowania przelewów oraz pozytywne opinie licznych klientów na Trustpilot. Zaletą jest również to, że strona internetowa jak i biuro obsługi klienta jest w języku polski. Dzięki temu, w razie potrzeby zawsze można zadzwonić i otrzymać wsparcie.

Jak działa Klik-24?

Aby móc w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nam platforma, wystarczy założyć konto – rejestracja jest oczywiście bezpłatna. Po zarejestrowaniu aktywujemy swoje konto klikając w link, który otrzymamy drogą mailową. Następnie podajemy nasze dane osobowe i adres, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do swojego konta. Konto ma ustalony limit transakcji na kwotę 800 GBP miesięcznie. Jeśli potrzebujemy przesyłać większe sumy pieniędzy należy zwiększyć limit. W panelu klienta mamy wgląd do historii transakcji, listy zapisanych odbiorców oraz danych osobowych. Aby zlecić przelew wystarczy wybrać odpowiednią walutę przelewu, wprowadzić kwotę oraz dane odbiorcy. Jeśli wszystko się zgadza wystarczy zatwierdzić transakcję i opłacić ją przelewem bankowym. Otrzymujemy także potwierdzenie transakcji na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Recenzja firmy Klik-24

Klik-24 jest platformą płatniczą odnoszącą duże sukcesy wśród nowoczesnych fintechów. Zajmuje czołowe miejsce na rynku przekazów pieniężnych. Ponad to, jej sztandarowa usługa jest technicznie i ekonomicznie lepsza w porównaniu z tradycyjnymi sposobami przesyłania pieniędzy za granicę. Klik-24 umożliwia użytkownikom wysyłanie pieniędzy przy użyciu lokalnych numerów kont odbiorcy pomijając trudne do zapamiętania kody SWIFT lub numery IBAN banku. Zaletą serwisu jest również bezpieczeństwo, Klik-24 jest w pełni regulowany przez brytyjski Urzędu ds. Usług Finansowych.

Szybkość transakcji: 1-48 H

Opłata za przelew: 0 zł

Nasza ocena: 4.90/5.00

Klik-24 nie jest bynajmniej jedyną „nowoczesną” opcją dostępną na rynku. Istnieją również inne serwisy oferujące przystępne usługi, takie jak:

2. Miejsce #2: Azimo

Azimo: Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

Azimo wykonuje tysiące międzynarodowych przelewów pieniężnych każdego dnia. Współpracuje z bankami oraz dostawcami płatności, aby zapewnić optymalną obsługę swoim klientom. Transakcje zwykle docierają do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Azimo umożliwia wysyłanie pieniędzy do 195 krajów na całym świecie. Azimo podobnie jak Klik-24 jest również usługą wyłącznie cyfrową, której głównym celem są transakcje międzynarodowe online. Jak wyjaśnia założyciel Michael Kent: „Jesteśmy bardzo przekonani o znaczeniu innowacyjnej, szybkiej i taniej obsługi naszych klientów.

Jak działa Azimo?

Krok pierwszy: szybka i darmowa rejestracja. Aby móc korzystać z serwisu Azimo należy się zarejestrować, trwa to zaledwie kilka minut. Po utworzeniu profilu klienta aktywujemy swoje konto.

Krok drugi: skonfiguruj przelew. Wybierz kraj odbiorcy oraz uzupełnij wymagane pola. Możesz wybrać dowolną dostępną walutę oraz kwotę przelewu.

Krok trzeci: opłać zlecenie. Wybierz jedną z dostępnych metod płatności. Po opłaceniu przelewu otrzymasz potwierdzenie w formie maila

Krok czwarty: Gotowe! I tak w prosty sposób przesyłasz pieniądze.

Recenzja Azimo

W ciągu ostatnich kilku lat Azimo uruchomiło naprawdę innowacyjne usługi i wydaje się zdeterminowane, aby obniżyć opłaty prawie do zera. Jednak, przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii przez ten serwis jest obecnie płatne. Pomimo tego, w porównaniu ze stacjonarnymi konkurentami Azimo jest nawet do 8% tańszy i działa 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

Szybkość transakcji: 1-24 H

Opłata: 7.99 PLN 

Nasza ocena: 4.50/5.00

Oczywiście jest jeszcze inna platforma, z której można korzystać do przesyłania pieniędzy do Anglii.

3. Miejsce #3: WorldRemit

WorldRemit: Jak najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii?

WorldRemit, podobnie jak Klik-24, zostało założone w Londynie jako wygodna i tania alternatywa dla tradycyjnych firm przekazujących pieniądze. Nadawcy mogą przesyłać pieniądze na dowolny rachunek bankowy odbiorcy w jednym z obsługiwanych krajów. Firma WorldRemit została założona w 2010 roku przez somalijskiego emigranta. Ismail Ahmed wymyślił system, z którego klienci wysyłają obecnie prawie 700 000 przelewów miesięcznie do ponad 140 miejsc docelowych.

Jak działa WorldRemit?

System płatności międzynarodowych oraz funkcjonalność całego serwisu została stworzona przez programistów z działu IT. Z oferty WorldRemit mogą korzystać zarówno klienci indywidualnych jak i biznesowi. Na swojej stronie posiadają kalkulator przelewu. Można sprawdzić aktualny kurs walut oraz opłaty w przypadku skorzystania z usługi tego serwisu. Aby skorzystać z oferty, wystarczy założyć bezpłatne konto i postępować zgodnie z instrukcją zlecenia przelewu.

Recenzja WorldRemit

Kolejna dobra oraz tania alternatywa na przesyłanie pieniędzy na zagraniczny rachunek bankowy. WorldRemit jest bezpiecznym, niezawodnym i wygodnym serwisem online. Transakcje można zlecić w łatwy i prosty sposób. Największą zaleta jest liczba obsługiwanych walut oraz możliwość przesyłania pieniędzy do wielu krajów. Jedynym minusem serwisu jest opłata za przelew oraz brak polskiej wersji językowej.

Szybkość transakcji: 1-24 H

Opłata: 16.00 PLN

Nasza ocena: 4.40/5.00

Podsumowanie

Jak widać, na rynku finansowym funkcjonuje wiele platform płatniczych. Witryny porównawcze takie jak nasza przedstawiają w prosty sposób zestawienie opłat między różnymi dostawcami. Wybierając najlepszą platformę płatniczą, trzeba pamiętać o swoich własnych oczekiwaniach i potrzebach. Dzięki temu, możesz przesłać pieniądze z Polski do Anglii w tani i szybki sposób. Platforma transakcyjna stanowi pomocne narzędzie w osiągnięciu oszczędności związanych z transferami międzynarodowych. Dlatego najlepiej jeśli będzie darmowa, funkcjonalna i niezawodna.