Czy przelewy z Anglii do Polski muszą być drogie?
Przelewy z Anglii do Polski

Czy przelewy z Anglii do Polski muszą być drogie?

Czy przelewy z Anglii do Polski muszą być drogie? Oczywiście, że nie. Wielu Polaków pracujących w Anglii posiada konta w angielskich bankach po to, aby otrzymywać od swojego pracodawcy wynagrodzenie. Jest to jak najbardziej rozsądne postępowanie, jednak problem może się pojawić w przypadku chęci wykonania przelewu z UK do Polski. Mamy tutaj bowiem również do czynienia z transakcją międzynarodową.

Powodów przelewania pieniędzy z kont angielskich na rachunki polskie jest bardzo wiele. Może to być chęć opłacenia jakiejś faktury (na przykład za telewizję albo telefon) czy też raty kredytu. Bardzo często osoby pracujące w Anglii po prostu przesyłają pieniądze pozostałym członkom rodziny, którzy zostali w Polsce. Niezależnie od powodów, każdy kto chce dokonać takiej płatności ma do wyboru kilka opcji.

Płatności bankowe i pocztowe

Na terenie Wielkiej Brytanii działa wiele placówek pocztowych oraz prywatnych firm przyjmujących gotówkę w zamian za płatności wykonywane do innych krajów. Wiele takich placówek i firm obsługuje obszar Polski. Niestety płatności takie są dość drogie, ponieważ wiążą się z kosztami przewalutowania, prowizjami firmy wykonującej płatność czy też kosztami pośredników. Również banki oferują możliwość wpłacania gotówki czy też zlecania przelewów stacjonarnie albo on-line. Koszty takich transakcji są również dość wysokie co w przypadku regularnych przelewów może się okazać po prostu nieopłacalne. Dodatkowo przelewy międzynarodowe docierają do odbiorcy czasami nawet po kilku dniach od momentu zlecenia przelewu.

Przelewy z Anglii do Polski – czy można zmniejszyć koszty transakcji?

Alternatywą dla wspomnianych wyżej metod płatności jest skorzystanie z usług specjalnych firm działających w Internecie. Oferują one możliwość szybkiego i przede wszystkim niedrogiego przelewania pieniędzy odbiorcom posiadającym rachunki w polskich bankach. Działanie takich serwisów jest bardzo łatwe. Nadawca wysyła płatność z konta brytyjskiego na brytyjskie konto firmy, a firma w zamian za to robi przelew z polskiego konta na polski rachunek docelowy. W ten sposób pomija się przelew międzynarodowy wiążący się z dodatkowymi kosztami przewalutowania. Prowizja takich firm zwykle wynosi zaledwie od zera do kilku funtów. Co w porównaniu z wysokimi kosztami banków oraz instytucji pocztowych, stanowi opłacalne rozwiązanie, szczególnie w przypadku regularnych przelewów do Polski. Dlatego warto szukac rozwiązań w porównywarkach przelewów do Polski, aby znaleźć korzystną ofertę.

Skuteczne i bezproblemowe porównywanie ofert

Na rynku działa wiele firm oferujących takie szybkie i niedrogie przelewy z Anglii do Polski. Znalezienie oferty dopasowanej do własnych potrzeb wcale nie musi być zadaniem czasochłonnym i trudnym. Wystarczy tylko przeczytać nasz artykuł “Ranking firm oferujących przelewy z UK do Polski“. Dzięki takim rankingom, użytkownik ma dostęp do najlepszych ofert w jednym miejscu. Nie musi tracić czasu na odwiedzanie poszczególnych serwisów i ich samodzielne porównywanie. W dobrych rankingach można sortować serwisy pod kątem ceny, czasu realizacji usługi czy też ocen i opinii wystawianych przez klientów, którzy skorzystali z opisywanych usług.